Fjala pershendetese e Zt Simon Mirakaj me rastin e dekorimit te tij me titullin Kalores i Urdhrit te Skenderbeut nga SH.T.Z.Bujar Nishani

SIMON MIRAKA

Fjala pershendetese e Simon Mirakaj me rastin e dekorimit te tij me titullin Kalores i Urdhrit te Skenderbeut nga SH.T.Z.Bujar Nishani

SH.T.Z. Bujar Nishani.Te nderuar te pranishem.Per te ardhur te ky dekorim me eshte dashte te bej nje rruge te gjate te imponume nga padrejtesia.Pjesa me e madhe e kesaje rruge ishe e mundimeshme,e dhimbeshme e plot sakrifice.Kjo rruge e mbulume prej territ te padrejtesise ndricohej prej njerzve te mencur e fisnik,,qe na jepnin pakez drite e shume shprese.Ata na drejoheshin me keto fjale“Ju do ta shikoni Shqiperine e LIRE.do ta shijoni Lirine,,por a do na kujtoni ne ….e cfar do thoni ? Pergjigja ime si dje dhe sot eshte e njejta.E kam ndie veten me fat qe rinin e nje pjese te jetes time e kalova mes jush.Kjo dekorate vertet ka nje emer,por ajo ju dedikohet te gjithe atyre njerzve fisnik qe nuk paten fatin ta shijojne lirine.Ajo ju dedikohet te gjithe atyne te rinjeve e te rejave qe rinia ju mbeti kampeve e burgjeve por as njehere nuk ju fik shpresa per liri.Se fundmi ajo dekorate i dedikohet familjes Mirakaj qe kaloi 9 shekue e gjysem ne ferrine dantesk..Me kete rast kam kenaqesine te ju uroj Gezuar festat e fund vitit..
18 /12/2015.Tirane.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s